Ogłoszenia – 21 kwietnia 2024 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
  2. W program trwającego w Roku Rodziny wpisuje się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie peregrynacji w Janowskim Sanktuarium w poniedziałek o godz. 17.00 oraz na Mszę Św. o godz. 18.00, po niej modlitwa różańcowa, nabożeństwo w intencji małżeństw i apel z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. We wtorek od godz. 9.00 czuwanie wiernych dekanatów Modliborzyce i Zaklików, a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji chorych i pożegnanie relikwii. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. W związku z peregrynacją w poniedziałek nie będzie czynna kancelaria parafialna, a Msza Św. wieczorna będzie odprawiona o godz. 16.00!
  3. We wtorek przypada 23 dzień miesiąca, dlatego od godz. 7.30 do 18.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji. Niech wśród osobistych intencji nie braknie modlitwy za powołanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
  4. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha, a w czwartek święto Św. Marka Ewangelisty.
  5. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
  6. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na comiesięczny Wieczór Uwielbienia „Jezus w Janowie”, podczas którego rozważamy księgę Dziejów Apostolskich, ucząc się żywej wiary od pierwszych chrześcijan.
  7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Wojciecha w Momotach. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę leśną. Wyjście sprzed naszego kościoła po Mszy o godz. 7.00, dojście na  Mszę Św. odpustową o 12.00.
  8. 1 maja zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do udziału w pielgrzymce do Kocudzy. Wyjście o godz. 5.00 z Sanktuarium. Dojście do Kocudzy na Mszę Św. odpustową o godz.12.00. Postoje w Krzemieniu i Dzwoli. Tegoroczną intencją jest modlitwa za Ojczyznę.
  9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
  10. Dziękujemy za dar ołtarza – dzwonki, złożony z racji bierzmowania.
  11. Dziękujemy też za ofiarę na potrzeby Parafii: 2400 zł.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Kazimierz Malec. Polecając zmarłych miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…