Liturgiczna Służba Ołtarza

Opublikowane przez administrator w dniu

LSO – czyli Liturgiczna Służba Ołtarza, jest wspólnotą skierowaną do chłopców, młodzieży męskiej jak i do dorosłych pragnących pomagać kapłanowi w sprawowaniu Mszy świętej oraz innych nabożeństwach. Nie jest to jednak wszystko. Poprzez służbę a także formację (cotygodniowe spotkania) możesz głębiej i świadomiej przeżyć spotkanie z Panem podczas Mszy świętej. Celem jest zatem rozumieć znaczenie i sens słów, gestów i postaw mszalnych by lepiej rozumieć co dokonuje się podczas poszczególnych części Mszy świętej.

Udział w tej grupie uczy: modlitwy, służby, obowiązkowości, koleżeństwa oraz wspólnoty. Członkowie naszej wspólnoty nie tylko spotykają się w kościele na nabożeństwach, spotkaniach formacyjnych (zbiórkach), ale także na boisku lub hali sportowej by razem pograć w piłkę nożną, przy ognisku, by miło spędzić czas oraz poza miastem na wycieczce lub podczas wypoczynku wakacyjnego.

Zapraszamy Ciebie do naszej wspólnoty bez względu czy masz 9, 12, 19, czy więcej lat.

Spotkania LSO:

1. Spotkania dla kandydatów

odbywają się w piątki o 16.00

2. Spotkania dla ministrantów młodszych

odbywają się w czwartki o 17.00

3. Spotkania dla ministrantów starszych

odbywają się w piątki o 19.10