Ogłoszenia – 23 czerwca 2024 r.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki jego działania są widoczne. Niekiedy trzeba dystansu, czasu, a przede wszystkim zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym.
  2. Dziś o godz. 10.00 ostatnia przed wakacyjną przerwą Msza Święta dla rodzin z dziećmi.
  3. W poniedziałek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Odpust w Sanktuarium.
  4. W piątek wspominamy Św. Ireneusza.
  5. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy Piotra naszych czasów. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Odpust w Sanktuarium. Taca na Stolicę Apostolską. Imieniny obchodzi ks. Piotr. Polecając Solenizanta Waszym modlitwom zapraszamy na Mszę Św. wieczorną.
  6. W sobotę i niedzielę gościć będziemy małżeństwo katechistów Drogi Neokatechumenalnej posługujących w Rosji. Prosimy o wsparcie ich misji.
  7. Do końca wakacji nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  8. W czasie wakacji sprawy kancelaryjne załatwiamy od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem I piątków miesiąca i świąt) po Mszy wieczornej.
  9. Duszpasterstwo Rodzin i Domowy Kościół zapraszają na rekolekcje dla rodzin sakramentalnych w Sandomierzu do 28.06 do 4.07. Więcej na plakacie na tablicy ogłoszeń. Tam też jest informacja o naborze do Diecezjalnego Studium Organistowskiego.
  10. 2 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę.
  11. Przypominamy o konieczności stosownego stroju (nie są takim krótkie spodenki i koszulki na ramiączkach), postawy oraz opieki nad małymi dziećmi w miejscach sakralnych.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii.
  13. Dzieci i młodzież z grup parafialnych dziękują Urzędowi Miejskiemu za dofinansowanie kosztów transportu podczas wycieczki do Parku Rozrywki „Energylandia”, która odbyła się 17 czerwca.
  14. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: dwa razy 200 zł.
  15. U progu czasu wakacyjnego życzymy wszystkim dobrego odpoczynku i przypominamy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji.