Ogłoszenia – 2 czerwca 2024 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W najbliższych dniach obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w środę – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem o. Pio.
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, do środy połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek Msza Św. wieczorem o godz. 18.00! Po Mszy procesja wokół kościoła, a na zakończenie poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i procesji oraz zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po dodatkowej Mszy Św., która jest o godz. 16.00.
 5. W sobotę obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Św. Jadwigi, Królowej. Porządek Mszy Świętych niedzielny, nie ma tylko Mszy o godz. 16.00. Ogarniamy w tym dniu szczególną modlitwą wszystkich Parafian i naszych Rodaków. Na uroczystą Eucharystię o godz. 12.00 zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a członków wspólnot parafialnych prosimy o przygotowanie procesji. Mile widziane będą również poczty sztandarowe. Polecamy Waszym modlitwom także kaznodzieję Jacka Beksińskiego, który tego dnia obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich.
 6. Szkolna Trupa Teatralna „Ale super!” z Zespołu Szkół Technicznych zaprasza na spektakl teatralny „Historyja o chwalebnym zmartwychwstaniu Pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka w czwartek o godz. 20.00 w Janowskim Ośrodku Kultury. Jest to misterium z 1580 roku przedstawione w wersji współczesnej. Szczegóły na plakatach, wstęp wolny.
 7. Dziękujemy za przygotowanie procesji w uroczystości Bożego Ciała: kapłanom, katechetom, Społeczności DPS, Rycerzom Kolumba, panom organiście i kościelnemu, ministrantom, scholi, chórowi, dzieciom, grupom parafialnym, harcerzom, strażakom, służbom porządkowym, pani dekoratorce i poszczególnym osobom.
 8. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. Przypominamy, że 12 czerwca organizowana jest piesza pielgrzymka z Sanktuarium do Radecznicy.
 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka dla dzieci i dorosłych.
 11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: bezimienna 1000 zł.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Robert Sobótka, Halina Syc i Józef Sobczak, brat ks. kanonika, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00 we Frampolu. Polecając zmarłych miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia