Ogłoszenia – 26 maja 2024 r.

1. W uroczystość Najświętszej Trójcy, Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
  2. W czwartek w liturgii obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Po Mszy Św. w naszym kościele o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji, by dziękować za dar Eucharystii. Przejdziemy ulicami: Jana Pawła II, Wiejską, Zamoyskiego, Ogrodową, Jana Pawła II, Sienkiewicza i Zamoyskiego do Sanktuarium zatrzymując się przy czterech ołtarzach usytuowanych jak w ubiegłym roku. Na zakończenie około godz. 13.00 Msza Św. w Sanktuarium. Prosimy o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczęta do sypania kwiatów, a także harcerzy i strażaków. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. Zachęcamy do udekorowania okien, balkonów i domów. Na zakończenie oktawy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła.
  3. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na comiesięczny Wieczór Uwielbienia „Jezus w Janowie”.
  4. Zbliża się 8 czerwca, uroczystość odpustowa ku czci Św. Jadwigi Królowej, dlatego w sobotę o godz. 18.00 planujemy Mszę Św. na cmentarzu (w razie niepogody w kościele o godz. 18.30). Nie będzie w związku z tym Mszy Św. wieczornej w kościele.
  5. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej będzie bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. o godz. 7.00. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W ramach przygotowania do zaplanowanych na październik misji w naszej Parafii, w przyszłą niedzielę homilie wygłosi jeden z prowadzących je kapłanów.
  7. Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio zbiera odzież dla bezdomnych. Rzeczy z listy, która jest na plakatach można przynosić w piątek, 31 maja od 16.00 do 18.00 do kaplicy Św. Barbary. Dziękujemy.
  8. II Diecezjalne spotkanie Apostolatu Margaretka będzie 1 czerwca w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu. Szczegółowy program na stronie diecezjalnej.
  9. 12 czerwca organizowana jest piesza pielgrzymka z Sanktuarium do Radecznicy. Wyjście o godz. 4.00. Będzie możliwość powrotu autokarem.
  10. W każdą niedzielę czerwca w janowskim sanktuarium o godz. 19.00 obywać się będą Janowskie Wieczory Organowe.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  12. Poświęcenie pól we Flisach, 26 maja o godz. 17.30.
  13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka dla dzieci.
  14. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: KŻR Zofianka D. i bezimienna po 200 zł.
  15. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Edward Kowalczyk. Polecając zmarłych miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…