Ogłoszenia – 11 lutego 2024 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
 2. We wtorek po Mszy wieczornej modlitwy za wstawiennictwem Św. Antoniego.
 3. We wtorek zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie Wspólnoty Rodziców modlących się za dzieci i małżonków „Metanoja”. O godz. 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza Święta.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.30 z obrzędem posypania głów popiołem. Taca w tym roku będzie wyrazem solidarności z potrzebującymi Ukraińcami.
 5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu do syta tylko jednego posiłku. Wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 6. Zachęcamy do włączenia się w łańcuch postu i modlitwy. Kartki na poszczególne dni Wielkiego Postu są na stoliku na środku kościoła. W wybrany dzień modlimy się w szczególny sposób w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.
 7. W czwartki Wielkiego Postu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 modlimy się o świętość kapłanów oraz nowe powołania do służy w Kościele.
 8. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, zaś dla dorosłych o 17.45. W niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. bez homilii, a następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Prosimy, aby dzieci na pierwszą Drogę Krzyżową przyniosły krzyżyki ścienne ze swoich domów.
 9. Pierwszy piątek Wielkiego Postu to Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Włączmy tę intencję we wspólną i indywidualną modlitwę.
 10. W przyszłą niedzielę pod koniec każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectwa nawrócenia i wiary aktorki Patrycji Hurlak, która od środy do piątku współprowadzi rekolekcje szkolne w Zespole Szkół Technicznych. Patrycja ponad 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”. Kolejne jej książki to serie: „Zakochani są wśród nas”, “O ważnych Rzeczach”, książka o Eucharystii pt. „Kosmiczna celebracja” oraz najnowsza traktująca o szatach i kolorach liturgicznych. Publikacje będzie można nabyć po Mszy Św., jak również chwilkę z Patrycją porozmawiać. Szczegóły na Facebooku parafii oraz na tablicy ogłoszeń.
 11. Kurs przedmałżeński będzie w Sanktuarium w piątki Wielkiego Postu. Początek w najbliższy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 12. W imieniu dzieci i młodzieży z grup parafialnych dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Janowie Lubelskim za dofinansowanie kosztów transportu na „Zimowisko parafialne” w Białym Dunajcu. Relacja z zimowiska na Facebooku parafii.
 13. Spotkanie rodziców lektorów i ministrantów zostaje przełożone na wtorek, 20 lutego o godz. 17.30.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz korzystania z biblioteki parafialnej czynnej w drugą i czwartą niedzielę miesiąca od 11.00 do 11.45.
 15. Dziś zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
 16. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 200 i trzy razy 100 zł.
 17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Irena Ciećko, Wacław Flis, Marianna Wielgo i Stanisław Dudzic, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając zmarłych miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia