Ogłoszenia 3 września 2023 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W poniedziałek zapraszamy społeczność Szkoły Podstawowej na Mszę Św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas nauki w nowym roku szkolnym. O godz. 10.00 Msza Św. dla OReWu.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O godz. 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Św. O. Pio składanych do skrzynki przy figurze Świętego, a po Mszy spotkanie.
 3. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 prowadzi Domowy Kościół. Zachęcamy małżeństwa do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.30. W Sanktuarium jest to dzień odpustu i dziękczynienia za plony. Korowód dożynkowy od godz. 10.30. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Od poniedziałku, 11 września podczas Mszy Św. o godz. 18.30 będziemy modlić się za uczniów i wychowawców o błogosławione owoce nauczania i wychowania.
 6. W przyszłą niedzielę w Markowej będzie beatyfikacja Rodziny Ulmów. Wydarzenie ma transmitować TVP. Zachęcamy do duchowej łączności.
 7. Na parafialne dziękczynne dożynki za tegoroczne plony zapraszamy z wieńcami w niedzielę o godz. 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę śpiewa Natalia Izotowa z Ukrainy.
 9. Zapraszamy na spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych oraz zachęcamy nowe osoby do wstępowania do ich grona: Oaza dziecięca (do klasy 6 SP) piątek, godz. 17.00-18.00, schola „Perełki Św. Jadwigi” piątek, godz. 18.00-19.00, Oaza młodzieżowa (od klasy 7 SP i starsi) piątek, godz. 19.00-20.00.
 10. Młodzież z klas 6, 7 i 8, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej Parafii zapraszamy na obowiązkowe spotkanie wraz z rodzicami w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00.
 11. Organizowana jest pielgrzymka na beatyfikację Rodziny Ulmów do Markowej. Wyjazd w niedzielę, 10 września o godz. 6.30 z Janowa Lubelskiego (parking przy sanktuarium). Cena wyjazdu 50 zł. 
 12. Od dziś przywracamy Msze Św. o godz. 16.00.
 13. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt i I piątków miesiąca od 17.00 do 17.45.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz korzystania z biblioteki parafialnej czynnej w II i IV niedzielę od 11.00 do 11.45.
 15. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: bezimienna 200 zł.
 16. Decyzją ks. Biskupa wikariuszem w naszej Parafii mianowany został: ks. Piotr Strojny, którego witamy życząc potrzebnych łask Bożych i polecamy Waszym modlitwom.
Kategorie: Ogłoszenia