Ogłoszenia 12 marca 2023 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W poniedziałek 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o tym w modlitwie.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 Drogą krzyżową rozpocznie się spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także małżonków za siebie wzajemnie.
 3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem Św. Antoniego.
 4. W tym tygodniu w piątek kancelaria będzie czynna bezpośrednio po Mszy wieczornej.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, zaś dla dorosłych o 17.45. W niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. bez homilii, a następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 6. W najbliższy piątek o godz. 19.00 wyruszy z Sanktuarium „Droga krzyżowa po Janowskiej Kalwarii”. Zapraszamy do udziału. Prosimy zabrać ciepłe ubranie, wygodne buty i latarkę. Czas przejścia około 4 godziny.
 7. W najbliższy piątek w godz. 15-20 i sobotę w godz. 9-14 nasza młodzież będzie prowadziła zbiórkę żywności w sklepie Delikatesy Centrum (obok kościoła). Żywność o długim terminie przydatności, zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących z naszej okolicy. Zbiórka prowadzona jest pod patronatem Caritas Diecezji.
 8. Uroczystość Św. Józefa w tym roku jest w liturgii przeniesiona na 20 marca.
 9. Sakramentu bierzmowania w dniu 20 marca o godz. 16.00 udzieli ks. bp Krzysztof. W najbliższy piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla kandydatów i ich rodzin.
 10. Można jeszcze włączyć się w akcję transportu na Ukrainę. W tym celu należy wziąć wystawiony na środku kościoła karton z listą potrzebnych produktów i wypełnić wskazanymi artykułami. Paczki należy dostarczyć w dniach od 13 do 16 marca do kancelarii parafialnej w godz. między 17.00, a 17.45.
 11. W dniach od 5-7 kwietnia 2023 r. organizowana jest pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej jako wyraz solidarności w obronie prawdy i świętości papieża Jana Pawła II. W drodze przewidziane jest nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd 5 kwietnia o godz. 6 rano sprzed Sanktuarium. Koszt 220 zł /w tym 2 noclegi/ . Zapisy do 29 marca /środa/ pod numerem 662378509 oraz 609814344.
 12. W dniu 31 marca 2023 r. Mszą Św. o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku organizowane są trasy: do Kocudzy (23 km), Goraja (30 km), Zaklikowa (31 km), Radecznicy (40 km), Radomyśla nad Sanem (42 km), Biłgoraja (42 km), Kraśnika (43 km), Leżajska (70 km) oraz po raz pierwszy do Sandomierza (60 km). Zapisy przez email: janowlubelski@gmail.com lub przez profil Facebookowy „EDK 2023 Janów Lubelski”, a także bezpośrednio w sztabie, 31 marca od godz. 19.00.
 13. Rozpoczął się konkurs dla dzieci i młodzieży na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Własnoręcznie wykonane, tradycyjne palmy biorące udział w konkursie będą odbierane w niedzielę palmową po zakończeniu Mszy Św. o godz. 12.00. Do palm należy dołączyć informację zawierającą imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu. Rozstrzygnięcie konkursu 16 kwietnia o godz. 10.00.
 14. Za tydzień, w niedzielę i poniedziałek, w Wólce Ratajskiej oraz w Janowie odbędą się uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Niezłomnych: śp. Józefa Kłysia ps. „Rejonowy” i śp. Stefana Wojciechowskiego ps. „Mordka”. Szczegółowy program w przedsionku kościoła.
 15. Na tablicy w przedsionku jest również zaproszenie do nowo otwartego Dziennego Domu Seniora w najbliższy poniedziałek w godz. 9.00-14.30 przy ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 4 (obok sklepu Żabka).
 16. „Baranek” na stół wielkanocny jest do nabycia w zakrystii, podobnie jak prasa katolicka. Ofiary składane przez dzieci do skarbonek „Jałmużna wielkopostna” można przynieść w Wielką Sobotę przy okazji poświęcenia pokarmów.
 17. Tych, którym leży na sercu obrona świętości naszego Wielkiego Rodaka, Jana Pawła II zachęcamy, aby w najbliższych dniach wystawić w oknie jego wizerunek przyozdobiony kwiatami.
 18. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 600 i 100 zł.
 19. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Piotr Dziadosz. Polecając go miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia