Ogłoszenia 5 marca 2023 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na misje.
  2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Św. O. Pio, a po niej spotkanie formacyjne.
  3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, zaś dla dorosłych o 17.45. W niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. bez homilii, a następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.
  4. Ogłaszamy konkurs dla dzieci i młodzieży na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Własnoręcznie wykonane, tradycyjne palmy biorące udział w konkursie będą odbierane w niedzielę palmową po zakończeniu Mszy Św. o godz. 12.00.
  5. Wielki Post to czas modlitwy i pokuty. Owocem naszego nawrócenia i modlitwy jest jałmużna wielkopostna. Rycerze Kolumba systematycznie przygotowują transporty pomocy humanitarnej z paczkami żywnościowymi. Zachęcamy, aby naszą jałmużną w tym roku było ofiarowanie takiej paczki na Ukrainę. Żeby włączyć się w akcję kolejnego transportu humanitarnego należy: wziąć przygotowany karton z listą potrzebnych produktów i z rodziną lub sąsiadami wypełnić go potrzebnymi artykułami. Przygotowane paczki należy dostarczyć w dniach od 13 do 16 marca do kancelarii parafialnej w godz. między 17.00, a 17.45. Paczki zostaną przekazane przed świętami konkretnym rodzinom na Ukrainie. Kartony do zabrania są wystawione na środku kościoła.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą za trzy tygodnie. Księdza rekolekcjonistę polecamy Waszym modlitwom.
  7. Prasa katolicka i „Baranek” na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii /min. 10 zł/.
  8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 1000, 200 i 50 zł.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Marianna Olszewska i Janina Flis. Polecając je miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia