Ogłoszenia 1 stycznia 2023 r.

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.
  2. W poniedziałek patronują nam Św. Bazyli Wielki i Św. Grzegorz z Najzanzu.
  3. W poniedziałek od godz. 17.30 adorację Dzieciątka Jezus poprowadzi grupa O. Pio. O godz. 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem świętego.
  4. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Gotowe zestawy będzie można zabrać do domu. Porządek Mszy Św. niedzielny. Taca na potrzeby misji.
  5. Tego dnia zapraszamy na Orszak Trzech Króli organizowany przez obie Parafie. Wyruszymy z kościołów po Mszy św. o godz. 12.00 do Szopki w Rynku Miejskim. Po hołdzie i zawierzeniu miasta Dzieciątku Jezus, zapraszamy na wspólne kolędowanie przy ognisku i herbacie. Będziemy zbierać dary, o które prosi Caritas Diecezji Sandomierskiej: konserwy mięsne, rybne, pasztety itp., które trafią na Ukrainę.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Dzieciątka Jezus przy żłóbku, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 16.00, a w sobotę po Mszy wieczornej. W sobotę od godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
  7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
  8. Spotkanie dla uczniów kl. VI w ramach przygotowania do Bierzmowania w niedzielę o godz. 10.00.
  9. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej od jutra podczas Mszy Św. o godz. 18.30 modlimy się o błogosławieństwo Boże na nowy rok dla mieszkańców poszczególnych części Parafii. Jutro zapraszamy mieszkańców Zofianki Górnej, Szklarni i Flisów. Harmonogram Mszy Św. jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Zachęcamy, aby przynieść wodę, którą poświęcimy do pokropienia mieszkań. Osoby, które zaprosiły nas z wizytą do swoich domów odwiedzimy uzgadniając telefonicznie termin spotkania. Wizyta duszpasterska w Zofiance Dolnej we wtorek od godz. 9.00, jeden ksiądz od Janowa, drugi od Krzemienia.
  10. Są do nabycia tygodniki Niedziela – 10 zł i Gość Niedzielny – 15 zł.
  11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: dwa razy 100 zł.
  12. Dziękując za życzenia świąteczne od osób prywatnych i rodzin oraz różnych instytucji i urzędów, które wpłynęły na adres Parafii życzymy wszystkim obfitości Bożej łaski i pokoju na Nowy Rok oraz ludzkiej życzliwości i dobroci.
  13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Marianna Chmiel i Zbigniew Skubik, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…