Ogłoszenia 6 listopada 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
 2. Kalendarz liturgiczny: środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża; piątek – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa; sobota – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 3. Wczoraj Mszą Św. o godz. 18.30 rozpoczęliśmy 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Matce Bożej. Więcej informacji na tablicach przy wyjściach z kościoła.
 4. W poniedziałek od godz. 17.00 adorację prowadzi grupa o. Pio. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Świętego.
 5. We wtorek na zakończenie Mszy Św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem Św. Antoniego.
 6. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. Msze Św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.30. Podczas Mszy o 10.00 w szczególny sposób modlimy się w intencji Ojczyzny. O godz. 16.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej z naszego kościoła do Sanktuarium.
 7. Biskup Sandomierski udzielił wszystkim Wiernym Diecezji i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia. Zachęcił jednocześnie korzystających z dyspensy do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 8. Za tydzień w ramach tzw. Niedzieli powołaniowej gościć będziemy wykładowcę i alumnów naszego Seminarium.
 9. W przyszłą niedzielę solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarami do puszki wspieramy działalność organizacji „Kościół w potrzebie”.
 10. Spotkanie dla uczniów kl. VI i VII w ramach przygotowania do Bierzmowania w niedzielę, 13 listopada o godz. 10.00.
 11. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Z racji spotkania organizacyjnego, nie będzie bezpośrednio po Mszy Św. wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 12. Wypominki codziennie o 18.00. Wszystkie kartki prosimy złożyć najpóźniej 10 listopada.
 13. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 14. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: Stanisław Mazur 100 zł.
Kategorie: Ogłoszenia