Ogłoszenia 19 czerwca 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa lub inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza Św. w intencji rodzin. Następnie ulicą Jana Pawła II, potem obok przedszkola i wzdłuż parkingu przejdziemy „Jadwiżańskim Marszem Rodzin”. Po marszu zapraszamy na parafiadę pt.: „Spotkanie u Świętej Jadwigi”. W programie: występ orkiestry, dzieci i młodzieży, zawody sportowe, kiełbaski, bigos, wata cukrowa, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy. Zakończenie około 17.00.
 3. We wtorek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. W czwartek przeniesiona w liturgii uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 5. W czwartek, 23 dzień miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko Eucharystii, z przerwą na Mszę Św. o godz. 10.00 dla Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego.
 6. W czwartek obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa.
 7. Do środy o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół świątyni. W czwartek Msza Św. wieczorem o pół godziny wcześniej. Po Mszy procesja wokół kościoła, a na zakończenie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy: pierwszy: Domowy Kościół, drugi: Rycerze Kolumba, trzeci: Legion Maryi oraz Wspólnota Intronizacji NSPJ, czwarty: Grupa o. Pio. Prosimy też o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. O 16.00 Msza ślubna. W Sanktuarium odpust.
 9. W piątek chcemy dziękować za mijający rok szkolny. Zapraszamy na Mszę Św. o 8.00.
 10. W piątek imieniny ks. Jana Łagóda. Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.
 11. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce NMP.
 12. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udział w uroczystości Bożego Ciała: państwu Malinowskim, panom organiście i kościelnemu, ministrantom, chórowi, strażakom, harcerzom, dzieciom, grupom parafialnym i poszczególnym osobom.
 13. Na tablicy ogłoszeń wisi plan zakończenia IV Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w dniach 20-26 czerwca. Zachęcamy do udziału w poszczególnych dniach kongresowych (organizujemy wyjazd autokarem na poniedziałek i środę – prosimy o kontakt w zakrystii).
 14. Od 26 czerwca do końca wakacji nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 17.30. W czasie wakacji sprawy kancelaryjne załatwiamy od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem I piątków miesiąca i świąt) po Mszy wieczornej.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii (m.in. GN Extra o Eucharystii) oraz do korzystania z biblioteki parafialnej czynnej w II i IV niedzielę miesiąca od godz. 11.00 do 11.45.
 16. Ministranci z Parafialnego Klubu Sportowego kwestują na sfinansowanie tegorocznego wyjazdu na mistrzostwa w piłce nożnej. Dziękujemy za wsparcie.
 17. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby Parafii: 850 zł.
 18. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Dariusz Jachura. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia