Ogłoszenia 12 czerwca 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W uroczystość Najświętszej Trójcy, Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
 2. W poniedziałek, w Kocudzy o godz. 17.00, ks. Dziekan udzieli posługi lektora 22 ministrantom, w tym 7 naszej Parafii. Gratulując zapraszamy rodziców na to wydarzenie. 
 3. W poniedziałek od godz. 19.15 spotkanie rodziców modlących się za dzieci, a także małżonków za siebie wzajemnie.
 4. W poniedziałek patronuje nam Św. Antoni z Padwy, we wtorek Bł. Michał Kozal, a w piątek Św. Albert Chmielowski.
 5. W poniedziałek i przyszłą niedzielę polecamy Waszym szczególnym modlitwom ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza z racji rocznicy nominacji na ordynariusza Diecezji oraz rocznicy święceń kapłańskich.
 6. Za wstawiennictwem Św. Antoniego, będziemy się modlić w naszym kościele wyjątkowo we wtorek po Mszy Św. wieczornej.
 7. W czwartek w liturgii obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Po Mszy Św. w naszym kościele o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji, by dziękować za dar Eucharystii. Przejdziemy zmienioną trasą ulicami: Jana Pawła II, Wiejską, Zamoyskiego, Ogrodową, Jana Pawła II, Sienkiewicza i Zamoyskiego do Sanktuarium, gdzie na zakończenie będzie również Msza Św. Podobnie jak w odpust prosimy o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a także strażaków. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00.
 8. Zachęcamy do udekorowania okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Jednak przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca.
 9. Przez oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Św. w intencji rodzin. Następnie ulicą Jana Pawła II, potem obok przedszkola i wzdłuż parkingu przejdziemy „Jadwiżańskim Marszem Rodzin”. Po marszu zapraszamy na parafiadę pt.: „Spotkanie u Świętej Jadwigi”. W programie: występ orkiestry, dzieci i młodzieży, zawody sportowe, kiełbaski, bigos, wata cukrowa, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy. Zakończenie parafiady o godzinie 17.00. Więcej informacji już niebawem na facebooku naszej parafii. 
 11. Parafialny Klub Sportowy organizuje wyjazd na „XVII Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej” w dniach 26-28 czerwca do Kołobrzegu. W ubiegłym roku nasi chłopcy wywalczyli wicemistrzostwo Polski. W przyszłą niedzielę ministranci będą kwestować na sfinansowanie tegorocznego wyjazdu. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wesprą ich darem serca.
 12. Na tablicy ogłoszeń wisi plan zakończenia IV Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w dniach 20-26 czerwca. Zachęcamy wiernych do udziału w poszczególnych dniach kongresowych (organizujemy wyjazd autokarem na poniedziałek, środę i niedzielę – chętnych prosimy o kontakt w zakrystii).
 13. W zakrystii jest GN Extra o Eucharystii (12zł), a także inna prasa katolicka.
 14. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 200 i 100 zł, a także rodzicom bierzmowanych za of. 6000 zł, którą przeznaczymy na zakup nowego baldachimu do uroczystych procesji eucharystycznych.
 15. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Krystyna Łukasik. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia