Ogłoszenia 5 czerwca 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.30.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem O. Pio, które można składać do skrzynki przy figurze Świętego.
 3. W środę obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Św. Jadwigi, Królowej. Ogarniamy w tym dniu szczególną modlitwą wszystkich Parafian i naszych Rodaków. Msze Św. w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Na uroczystą Eucharystię o godz. 18.30 zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów, a członków wspólnot parafialnych prosimy o przygotowanie procesji po Mszy Św. Mile widziane będą poczty sztandarowe. Nie ma mowy o duchowych owocach odpustu bez pełnego udziału we Mszy Św., dlatego jeśli trzeba skorzystajmy z sakramentu pokuty.
 4. W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania. Adorację od godz. 17.00 prowadzi Legion Maryi i Wspólnota Intronizacyjna.
 5. W sobotę przypada wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.
 6. W niedzielę zapraszamy na uroczystość ku czci polskich partyzantów walczących w Lasach Janowskich. O godz. 9.30 na „Kruczku” występ artystyczny przygotowany przez społeczność I LO, a o 10.00 Msza Św.
 7. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 18.30 młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Szczególna okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00, dlatego kancelaria w tym dniu będzie czynna po Mszy wieczornej.
 8. Przypominamy, że w niedzielę organizowana jest piesza pielgrzymka z Janowa Lubelskiego przez Goraj do Radecznicy.
 9. W Boże Ciało po Mszy Św. w naszym kościele o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji, by dziękować za dar Eucharystii. Przejdziemy zmienioną trasą ulicami: Jana Pawła II, Wiejską, Zamoyskiego, Ogrodową, Jana Pawła II, Sienkiewicza i Zamoyskiego do Sanktuarium. Podobnie jak w odpust prosimy o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a także strażaków. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00.
 10. 19 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Św. w intencji rodzin. Następnie ul. Jana Pawła II przejdziemy „Jadwiżańskim Marszem Rodzin”. Po marszu zapraszamy na parafiadę pt.: „Spotkanie u Świętej Jadwigi”. Przewidziana moc atrakcji. Więcej informacji za tydzień.
 11. Diecezjalne Studium Organistowskie w Sandomierzu ogłasza nabór na nowy rok akademicki.
 12. Na prośbę Urzędu Miejskiego przypominamy, że 30 czerwca mija termin składania obowiązkowych deklaracji dotyczących źródeł ogrzewania i stosowanych paliw.
 13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 300 i 100 zł.
 14. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 15. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Henryk Chmiel, którego pogrzeb będzie w czwartek. Polecając go miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia