Ogłoszenia 29 maja 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
 2. W najbliższych dniach obchodzimy: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP, w środę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika, w czwartek wspomnienie Bł. Sadoka i towarzyszy, a w piątek wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
 3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17.00. W sobotę po Mszy Św. wieczornej adoracja i od godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
 5. Przed odpustem ku czci patronki naszej Parafii, Św. Jadwigi Królowej, który przypada w tym roku w środę, 8 czerwca, pragniemy modlić się za zmarłych podczas Mszy Św. na cmentarzu w sobotę, 4 czerwca o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Św. wielkanocną. W środę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo.
 7. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w naszym kościele będzie Wieczór Uwielbienia. Czuwanie zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. Poświęcenie pól: dziś o godz. 16.00 Zofianka Górna, o godz. 18.00 Zofianka Dolna, a 5 czerwca o godz. 18.00 Flisy.
 11. W niedzielę, 12 czerwca organizowana jest piesza pielgrzymka z Janowa Lubelskiego przez Goraj do Radecznicy. Wyjście o godz. 4.00 z Sanktuarium. Długość trasy 38 km. Planowane dojście na godz. 17.00 i zakończenie pielgrzymki Mszą Św. przy źródłach Św. Antoniego o godz. 18.00. Zapisy w Sanktuarium, poprzez Facebooka EDK Janów Lubelski lub emailem janowlubelski@gmail.com. Będzie możliwy powrót z Radecznicy autokarem.
 12. Zapraszamy na Spotkanie Młodych, które odbędzie się 11 czerwca w Radomyślu nad Sanem, aby tam dzielić się swoją radością, dziękczynieniem i młodzieńczym entuzjazmem. Szczegóły wydarzenia na plakacie. Zapisy u ks. Kołodzieja.
 13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: bezimienna 300 zł i KŻR Zofianka D. 250 zł.
Kategorie: Ogłoszenia