Ogłoszenia 1 maja 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Dzieci przychodzące na majówki otrzymają dziś planszę, a w kolejne dni obrazek z zadaniem zachęcającym do budowania drobnymi gestami pokoju w świecie.
 3. Z uwagi na pierwszy poniedziałek miesiąca jutro od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencje do modlitwy przez orędownictwo O. Pio można składać do skrzynki pod figurą Świętego. O godz. 18.30 Msza Św. w intencjach za jego wstawiennictwem.
 4. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. W intencji Ojczyzny w szczególny sposób modlimy się o godz. 10.00.
 5. W poniedziałek w liturgii wspominamy Św. Atanazego, w środę Św. Floriana, patrona strażaków, a w piątek patronują nam Święci Filip i Jakub, Apostołowie.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na próbę przed I Komunią w czwartek nie będzie przed Mszą wieczorną adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w piątek po dodatkowej Mszy Św., która będzie o godz. 16.00, a w sobotę po Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej z procesją.
 7. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12.00 dzieci przystąpią do I Komunii Św., z tej racji niektóre ławki będą zarezerwowane. Szczególna okazja do spowiedzi w piątek od godz. 15.30.
 9. W ubiegłą niedzielę w związku z Kongresem Eucharystycznym rozpoczęliśmy całodobowe adoracje Najświętszego Sakramentu. W kolejne dni Chrystus w Eucharystii wędruje do następnych parafii. Do nas zostanie procesyjnie przyniesiony z Sanktuarium we wtorek. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wyjdziemy w procesji na powitanie Chrystusa Eucharystycznego. Po nabożeństwie i Mszy Św. wieczornej z procesją wokół kościoła rozpocznie się całodobowa adoracja. O północy Msza Św. i dalszy ciąg adoracji. Kolejne Msze Św. o godz. 6.30, 7.00 oraz 12.00. Mszą Św. o godz. 16.00 zakończymy uroczystości i po procesji eucharystycznej nastąpi przewiezienie Najświętszego Sakramentu do Momot. Wszystkich, którzy mogą zapraszamy do czuwania. Ponieważ są jeszcze wolne godziny adoracji prosimy o zapisanie się w zakrystii, aby Pan Jezus w monstrancji nie był osamotniony. Zachęcamy, by na czas tego wydarzenia udekorować nasze domy symbolami eucharystycznymi lub obrazem Pana Jezusa. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej, a także ulotkach na stoliku w środku kościoła.
 10. W związku z uroczystościami kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek i czwartek.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Marian Kubina. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
  Kategorie: Ogłoszenia