Ogłoszenia 24 kwietnia 2022 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dzisiaj obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność Caritas.
 2. Dziś o godz. 15.00 w naszym kościele Msza Św. w języku ukraińskim, a o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia.
 3. W poniedziałek przypada święto Św. Marka Ewangelisty i dzień modlitwy o urodzaje, a we wtorek uroczystość Św. Wojciecha przeniesiona z oktawy Wielkanocy. Msze Św. jak w dzień powszedni.
 4. W piątek patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 5. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej czy wieczorny Apel Jasnogórski. Dzieci przychodzące na majówki otrzymają w niedzielę planszę, a w kolejne dni obrazek z zadaniem zachęcającym do budowania drobnymi gestami pokoju w świecie.
 6. W niedzielę zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do udziału w II pielgrzymce „Droga Mężczyzn do św. Józefa” do Kocudzy. Trasa liczy 22 km. Wyjście o godz. 5.00 z Sanktuarium. Zakończenie Mszą Św. odpustową o godz. 12.00 połączoną z konsekracją świątyni. Plakat w przedsionku kościoła.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 10.00.
 8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 9. Dziś w całej Diecezji początek Adoracji Najświętszego Sakramentu związanej z Kongresem Eucharystycznym /przerwanym przez epidemię/. Adoracje w naszym dekanacie rozpoczynamy Mszą Św. w Kocudzy o godz. 17.00 . W każdej parafii przez jedną dobę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Potem Chrystus w monstrancji będzie wędrował do kolejnych wspólnot. Do nas zostanie procesyjnie przyniesiony z Sanktuarium we wtorek, 3 maja. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wyjdziemy w procesji na powitanie Chrystusa Eucharystycznego i przejdziemy do świątyni. Po nabożeństwie i Mszy Św. wieczornej z procesją wokół kościoła rozpocznie się całodobowa adoracja. O północy Msza Św. i dalszy ciąg adoracji. Kolejne Msze Św. o godz. 6.30, 7.00 oraz 12.00. Mszą Św. o godz. 16.00 zakończymy uroczystości i po procesji eucharystycznej nastąpi przewiezienie Najświętszego Sakramentu do Momot. Wszystkich, którzy mogą zapraszamy do czuwania. Wspólnoty parafialne czy poszczególne rodziny prosimy, by w tym tygodniu w zakrystii zapisały się na konkretną godzinę adoracji. Zachęcamy, by na czas tego wydarzenia udekorować nasze domy symbolami eucharystycznymi lub obrazem Pana Jezusa. Szczegółowy program będzie na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  Kategorie: Ogłoszenia