Ogłoszenia 10 października 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego; w piątek – wspomnienie Św. Teresy z Avila; w sobotę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z procesją ulicami parafii o godz. 17.00. Przejdziemy w kierunku DPS-u, następnie obok bloku nr 28, a potem chodnikiem na przeciw delikatesów powrócimy do kościoła.
 4. W poniedziałek o godz. 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele rozpocznie się spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także małżonków za siebie wzajemnie. Po adoracji wspólna Eucharystia.
 5. W czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
 6. Spotkanie dla uczniów klas VI w ramach przygotowania do Bierzmowania w niedzielę, 17 października o godz. 10.00.
 7. Ogłaszamy konkurs dla uczniów szkoły podstawowej pod nazwą: „Zilustruj dowolną tajemnicę Różańca Świętego”. Podpisane prace w formacie A4 dostarczamy do swoich katechetów do dnia 29 października.
 8. Narzeczonych i osoby, które w najbliższym czasie planują wstąpić w związek małżeński zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek, 15 października o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy Sanktuarium.
 9. Administracja cmentarza zwraca się z prośbą o zrobienie porządków na grobach najbliższych. Prosi jednocześnie o segregowanie i w miarę możliwości zabieranie części śmieci do domów. Zmniejszy to koszt wywozu śmieci. Dziękujemy za zrozumienie.
 10. Wkrótce pojawią się kartki wypominkowe. Jak przed rokiem nie piszemy nazwy ulicy, bo każda kartka ma określoną datę, kiedy będzie odczytana. Imiona zmarłych prosimy pisać w pierwszym przypadku (np. Jan, Katarzyna, Stanisław). Od przyszłej niedzieli wypominki można składać do puszki przy ołtarzu najpóźniej dzień przed datą na kartce, jednak nie później niż do 10 listopada.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 12. Zakończył się remont dzwonów polegający na gruntownej renowacji, wymianie mechanizmów i sterowników. Bóg zapłać za wsparcie finansowe.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Jan Mazur, kapelan DPS. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia