Ogłoszenia 18 lipca 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek – Św. Maria Magdalena; w piątek – Św. Brygida; w sobotę – Św. Kinga.
  3. We wtorek z okazji imienin Waszym modlitwom polecamy pana kościelnego Czesława, a w niedzielę biskupa ordynariusza Krzysztofa oraz kapelana szpitala ks. Krzysztofa.
  4. W piątek, 23 dzień miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Można będzie nabyć pamiątkowy breloczek-latarkę i małe różańce.
  6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafety, podobnie jak rok temu, każdego dnia wyrusza inna grupa pielgrzymkowa na kolejny przewidziany trasą dzień pielgrzymowania. Grupa z Janowa Lubelskiego wyjeżdża autokarem z Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej 8 sierpnia 2021 r. o godz. 3.30, aby dotrzeć na miejsce rozpoczęcia  pielgrzymowania czyli do miejscowości Kije koło Chmielnika. Następnie pieszo pielgrzymujemy przez kolejny etap dnia (25 km) uwzględniając postoje. Po dotarciu do Jędrzejowa, dzień pielgrzymowania zakończymy Mszą Świętą w Klasztorze Cystersów o godz. 15.30. Planowany powrót około godz. 22.00. Tegoroczna pielgrzymka nie będzie miała zbiorowych posiłków, ani zapewniała noclegów, każdy pielgrzym musi zapewnić sobie własny prowiant zabrany z domu, a zamiast noclegów wracamy autokarem do Janowa Lubelskiego. Ze strony internetowej www.pielgrzymkajanowska.pl należy pobrać i wypełnić „Kartę Uczestnika”, która zawiera Regulamin, Formularz z danymi osobowymi oraz Oświadczenie dot. zagrożenia koronawirusem. Osoby zaszczepione nie wliczają się do limitu 300 uczestników. Wypełnioną i podpisaną Kartę Uczestnika razem z opłatą za udział należy złożyć w jednym z poniższych miejsc zapisów na tegoroczne pielgrzymowanie: w dniach od poniedziałku do piątku w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzchowiskach (do 2 sierpnia) lub w soboty 24 i 31 lipca w godz. 19.00 – 20.00 w salce Domu Parafialnego Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej.
  7. W Wierzchowiskach można też zapisać się na wyjazd 12 sierpnia na Mszę Świętą kończącą tegoroczną sztafetę grup pielgrzymkowych naszej diecezji oraz czuwanie nocne w kaplicy jasnogórskiej. Koszt wyjazdu 70 zł. Szczegółowy plan wyjazdu dostępny jest na stronie głównej pielgrzymki: pielgrzymkajanowska.pl.
  8. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Dlatego przyszła niedziela będzie dniem solidarności z poszkodowanymi. Wesprzemy ich modlitwą i ofiarami do puszki.
  9. Dziękujemy za ofiarę 200 zł na potrzeby Parafii.
Kategorie: Ogłoszenia