Ogłoszenia 13 czerwca 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa lub inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?
 2. W poniedziałek od godz. 19.15 spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także małżonków za siebie wzajemnie.
 3. W poniedziałek patronuje nam Bł. Michał Kozal, a w czwartek Św. Albert Chmielowski.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 5. Przygotowując się duchowo do jubileuszu 25-lecia powstania naszej Parafii, który chcemy świętować w przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewne triduum. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, po nim Msza Św., a później czuwanie. W pierwszym dniu zapraszamy zwłaszcza uczniów szkoły podstawowej i młodzież, w drugim grupy parafialne, a w sobotę, kiedy modlitwy zakończymy pod krzyżem upamiętniającym poświęcenie placu pod budowę kościoła, wszystkich Parafian. W czwartek i piątek od 18.00 szczególna okazja do spowiedzi.
 6. W niedzielę w ciągu dnia gościć będziemy Siostry Służebniczki Dębickie, które podzielą się świadectwem życia Ojca Założyciela Bł. Edmunda Bojanowskiego i Zgromadzenia. Wraz z nami będą prosić o nowe, święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Po Mszy Św. będą rozprowadzać pamiątki z tego spotkania takie jak: różańce, płyty z pieśniami i książki o Założycielu, także dla dzieci. Wszystko będzie można nabyć za dobrowolna ofiarę. Będzie to z naszej strony pomoc w prowadzeniu przez siostry dzieł. O godz. 18.30 będzie jubileuszowa Msza Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa połączona z sakramentem bierzmowania. Niech w tym czasie nie zabraknie Parafian.
 7. W trosce o upamiętnienie pochodzących z Janowa i okolic obrońców Ojczyzny z czasów II wojny światowej, walczących na różnych frontach świata oraz żołnierzy „wyklętych” zamordowanych po wojnie, Janowskie Stowarzyszenie Regionalne zwraca się z prośbą o wsparcie budowy pomnika poświęconego tym skazanym na zapomnienie naszym rodakom. Wdzięczni za ofiarę ich życia, uważamy za potrzebne przywrócenie pamięci o nich w postaci stosownego pomnika przy naszym kościele, jako kontynuację wcześniejszych – poświęconych ofiarom Katynia i obozów koncentracyjnych. Zbiórka na ten cel odbędzie się w sobotę przed Mszą Św. o godz. 18.00 przy wejściu na cmentarz.
 8. Sprawy kancelaryjne załatwiamy od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej.
 9. Przypominamy o konieczności stosowania odpowiedniego stroju w miejscu sakralnym.
 10. Od 27 czerwca do końca wakacji nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 17.30.
 11. W zakrystii jest jeszcze nowy numer „Róży w Rodzinie” oraz inna prasa katolicka.
 12. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 600, dwa razy 300, 150 i 100 zł.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Jan Rożek. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia