Ogłoszenia 6 czerwca 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Św. O. Pio.
 3. We wtorek obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Św. Jadwigi, Królowej. Ogarniamy w tym dniu szczególną modlitwą wszystkich Parafian i naszych Rodaków. Msze Św. w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe bez procesji. Na uroczystą Eucharystię o godz. 18.30 zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów, a członków wspólnot parafialnych prosimy o przygotowanie procesji po Mszy Św. Mile widziane będą poczty sztandarowe. Odpust parafialny to dla Parafian święto nakazane.
 4. We wtorek podczas Mszy wieczornej modlimy się także za ks. Tadeusza Ocimka, który w tych dniach świętuje 80 r. urodzin.
 5. W przyszła niedzielę wspominamy Św. Antoniego z Padwy, kapłana. W czasie Mszy Św. o godz. 10.00 poświęcimy figurę Św. Antoniego, dar o. Tymoteusza Dudy, bernardyna. W tym dniu Waszym modlitwom polecamy Bp Krzysztofa Nitkiewicza w 12. rocznicę Jego nominacji na Biskupa Sandomierskiego.
 6. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w naszym kościele obchody 77. rocznicy bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu. W pierwszych ławkach będą zarezerwowane miejsca dla oficjalnej delegacji.
 7. W poniedziałek i środę o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół świątyni. W czwartek Msza Św. wieczorem o pół godziny wcześniej. Po Mszy procesja wokół kościoła, a na zakończenie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak na Boże Ciało.
 8. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 22 rocznica wizyty apostolskiej Jana Pawła II w Sandomierzu.
 10. Dziękujemy za przygotowanie i udział w uroczystości Bożego Ciała: panom organiście i kościelnemu, ministrantom, chórowi, dzieciom sypiącym kwiaty, grupom parafialnym i poszczególnym osobom.
 11. Od 14 czerwca sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie po Mszy wieczornej.
 12. Od niedzieli czynna będzie biblioteka parafialna.
 13. W zakrystii jest jeszcze nowy numer „Róży w Rodzinie” oraz inna prasa katolicka.
 14. Przypominamy, że w sobotę organizowana jest piesza pielgrzymka z Janowa Lubelskiego przez Goraj do Radecznicy.
 15. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: Stanisław Mazur 100, bezimiennie 300, 200, 150 i 100 zł.
 16. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Leduchowski i Jan Świeca, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia