Ogłoszenia 30 maja 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W uroczystość Najświętszej Trójcy, Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto pamiętać, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. We wtorek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek po Mszy Św. wieczornej.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
 5. W czwartek w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze Św. w porządku niedzielnym. Po Mszy Św. o godz. 12.00 procesja wokół świątyni. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz: Domowy Kościół, drugi: Rycerze Kolumba, trzeci: Legion Maryi oraz Wspólnota Intronizacji NSPJ, czwarty: Grupa o. Pio. Prosimy też o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Zachęcamy do udekorowania okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Jednak przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 6. Przez oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek po Mszy Św. o godz. 16.00. W sobotę po Mszy Św. wieczornej adoracja i od godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
 8. W najbliższych dniach obchodzimy: w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, we wtorek – wspomnienie Św. Justyna, męczennika, w środę wspomnienie Bł. Sadoka i towarzyszy, a w sobotę wspominamy Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 9. Na piątek ks. proboszcz udziela przebywającym na terenie Parafii dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Każdy, kto skorzysta z tego przywileju zobowiązany jest do spełnienia dowolnego uczynku miłosierdzia (np. modlitwa w intencji żywych lub zmarłych).
 10. Przed odpustem ku czci patronki naszej Parafii, Św. Jadwigi Królowej, który przypada w tym roku we wtorek, 8 czerwca, pragniemy modlić się za zmarłych podczas Mszy Św. na cmentarzu w sobotę, 5 czerwca o godz. 18.00.
 11. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Poświęcenie pól: 30 maja o godz. 18.00 Flisy, 6 czerwca o godz. 18.00 Zofianka Górna, 13 czerwca o godz. 18.00 Zofianka Dolna.
 13. Chłopców, szczególnie z klas czwartych, trzecich i drugich, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30.
 14. Spotkanie scholi w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, którzy przez śpiew i zabawę chcą zbliżać siebie i innych do Pana Boga. 
 15. W sobotę, 12 czerwca organizowana jest piesza pielgrzymka z Janowa Lubelskiego przez Goraj do Radecznicy. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.00 z Sanktuarium. Długość trasy 38 km. Planowane zakończenie pielgrzymki Mszą Św. przy źródłach Św. Antoniego o godz. 18.00. Zapisy w sanktuarium lub emailem edk.janowlubelski@gmail.com. Możliwy jest powrót z Radecznicy autokarem.
 16. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 500 zł rodzice dzieci w rocz. I Komunii Św. oraz bezimiennie 550, 150 i 100 zł.
 17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jan Daniel, Marianna Pyrzyna, Alfred Wróblewski i Henryk Wójcik. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia