Ogłoszenia 23 maja 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.
  2. W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30.
  3. W środę szczególnie pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta.
  4. W środę patronuje nam Św. Filip Nereusz, kapłan, a w sobotę Św. Urszula Ledóchowska, zakonnica.
  5. W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania.
  6. W sobotę o godz. 18.00 do naszej świątyni wprowadzone będą relikwie Bł. ks. Michaela McGivneya. Przez 8 dni będziemy wzywać wstawiennictwa założyciela Rycerzy Kolumba w intencji Ojczyzny i Parafii.
  7. W Boże Ciało z zachowaniem zaleceń sanitarnych, jak w roku ubiegłym, po Mszy Św. o godz. 12.00 wyjdziemy w procesji wokół świątyni, by dziękować za dar Eucharystii. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz: Domowy Kościół, drugi: Rycerze Kolumba, trzeci: Legion Maryi oraz Wspólnota Intronizacji NSPJ, czwarty: Grupa o. Pio. Podobnie jak w odpust prosimy też o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  8. Poświęcenie pól: 30 maja o godz. 18.00 Flisy, 6 czerwca o godz. 18.00 Zofianka Górna, 13 czerwca o godz. 18.00 Zofianka Dolna.
  9. Administracja cmentarza zwraca się ponownie z wielką prośbą, aby część śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do domów i nie przywozić do pojemników cmentarnych śmieci z domów i podwórek.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Grzegorz Kwiecień. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia