Ogłoszenia 16 maja 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. We wtorek wspominamy rocznicę urodzin Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy na spotkanie pt. „Dlaczego wiara i Kościół” dedykowane zwłaszcza ludziom młodym szukającym uzasadnienia dla mężnego wyznawania wiary. Początek o godz. 17.00.
  3. W piątek imieniny obchodzi ks. kan. Jan Sobczak. Składając mu najlepsze życzenia polecamy Waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 18.30.
  4. W przyszłą sobotę o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Gościnnie wystąpią uczestnicy koncertu „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”. Przeżyjmy to czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego jak najowocniej. Z tej racji w tym dniu Msza św. o godz.17.30, zaś nabożeństwo majowe o 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Św. wielkanocną.
  6. W niedzielę, 23 dzień miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia sumy.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00 dzieci będą obchodziły rocznicę I Komunii Św., z tej racji niektóre ławki mogą być zarezerwowane.
  8. Dziś zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  9. W zakrystii jest nowy numer „Róży w Rodzinie” oraz inna prasa katolicka.
Kategorie: Ogłoszenia