Ogłoszenia 2 maja 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze Święte w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem Św. O. Pio.
 3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. W ich intencji modlimy się szczególnie podczas Mszy Św. o godz. 18.30.
 4. W czwartek patronują nam Św. Filip i Jakub, Apostołowie.
 5. W sobotę uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 18.30. Tytuł kościoła obchodzi Parafia w Batorzu.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, a w piątek po dodatkowej Mszy Św., która będzie o godz. 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 dzieci przystąpią do I Komunii Św., z tej racji niektóre ławki będą zarezerwowane. Szczególna okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
 9. Przychodząc do kościoła prosimy pamiętać o obowiązku przestrzegania zaleceń sanitarnych dotyczących bezpiecznej odległości.
 10. Administracja cmentarza kolejny raz prosi, aby część śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do domów, a nie przywozić do pojemników cmentarnych śmieci z domów i podwórek.
 11. W zakrystii jest nowy numer „Róży w Rodzinie” oraz inna prasa katolicka.
 12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 500 i dwa razy 100 zł.
Kategorie: Ogłoszenia