Ogłoszenia 25 kwietnia 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas na różny sposób w pracy duszpasterskiej.
  2. W czwartek patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i Doktor Kościoła. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.
  4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  5. W sobotę zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do uczestnictwa w pielgrzymce „Droga Mężczyzn do św. Józefa” do Kocudzy. Trasa liczy 23 km. Wyjście o godz. 5.00 z Sanktuarium. Zakończenie Mszą Św. odpustową. Zapisy w sanktuarium lub emailem: edk.janowlubelski@gmail.com oraz przez facebooka „EDK Janów Lubelski”.
  6. W niedzielę przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.
  7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
  8. Intencja modlitwy dla kół różańcowych: Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy stoją przed wyborem drogi życiowej – aby z Bożą pomocą realizowali powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie lub w Winnicy Pańskiej.
  9. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 200 i 50 zł.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Danuta Góra. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia