Ogłoszenia 18 kwietnia 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. W piątek 23 dzień miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W liturgii będziemy obchodzić uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, dlatego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  3. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
  4. 1 maja odbędzie się pielgrzymka „Droga Mężczyzn do św. Józefa” z Janowa Lubelskiego do Kocudzy. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do uczestnictwa. Trasa liczy 23 km. Wyjście o godz. 5.00 z Sanktuarium. Planowane dotarcie do Kocudzy na godz. 11.30. Zakończenie Mszą Św. odpustową. Zapisy w janowskim sanktuarium lub drogą internetową: edk.janowlubelski@gmail.com oraz przez facebooka „EDK Janów Lubelski”.
  5. Administracja cmentarza zwraca się ponownie z wielką prośbą, aby część śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do domów i nie przywozić do pojemników cmentarnych śmieci z domów i podwórek. Teren obok śmietników będzie monitorowany, gdyż zdarzają się przypadki przywożenia śmieci zewnętrznych do pojemników cmentarnych.
  6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
  7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: dwa razy 200 i dwa razy 100 zł.
Kategorie: Ogłoszenia