Ogłoszenia 11 kwietnia 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Słowa i czyny Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  3. W poniedziałek spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Gromadzimy się o 19.15 w kościele.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Uroczystość I Komunii Św. planujemy w trzech grupach na dzień 9 maja.
  6. Informacja dotycząca Dni Otwartych oraz nowych kierunków studiów w Stalowej Woli: „Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków – prezentacja blisko 50 kierunków jakie można studiować na KUL. Termin 14-16 kwietnia, online, g. 13.00 Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych. W ofercie studiów KUL proponuje kształcenie na blisko 50 kierunkach. Nowością jest położnictwo – studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego. Oferta ma być aktualizowana po 5 maja br. Serdecznie zapraszamy maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.
  7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 150, 100 i 50 zł.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Bogusław Papierz, którego pogrzeb będzie w poniedziałek i Władysława Kawęcka, pogrzeb we wtorek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia