Ogłoszenia 5 kwietnia 2021 r. – Poniedziałek Wielkanocny

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Dlatego też w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  3. Intencja modlitwy dla kół różańcowych na kwiecień: „Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach”.
  4. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznych dekoracji świątyni i oprawy liturgii w czasie tych Świąt: kapłanom, państwu organistom, kościelnemu i innym wiernym świeckim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży i harcerzom.
  5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 600, 500, dwa razy 200, trzy razy 100 i trzy razy 50 zł.
  6. Dziękując z całego serca za przesłane w różny sposób życzenia świąteczne, wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Niech On umacnia nas i wspiera, niech darzy nadzieją i wiarą, które pomogą nam razem ze zwycięskim Chrystusem codziennie pokonywać przeciwności, lęk, grzech i śmierć.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Maria Cedro, której pogrzeb będzie w środę. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia