Ogłoszenia 28 lutego 2021 r.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół czyni nas świadkami Przemienienia Chrystusa. Niech nasza wielkopostna przemiana także prowadzi do chwalebnego zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią.
  2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Św. O. Pio.
  3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci o żołnierzach niezłomnych nazywanych „Żołnierzami Wyklętymi”. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli za naszą wolność.
  4. W czwartek patronuje nam Św. Kazimierz, królewicz.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. W piątek dodatkowa Msza Św. o godz. 16.00, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci, zaś dla dorosłych o 17.45. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej, a od godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej. W niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. bez homilii, a następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  6. 8 marca od godz. 19.15 spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów.
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 21 do 24 marca. Ze względu na pandemię nie będzie rekolekcji szkolnych. Już teraz zapraszamy o udziału polecając rekolekcjonistę Waszym modlitwom.
  8. Intencja modlitwy dla kół różańcowych na marzec: „Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.
  9. Przypominamy, że 1% podatku można przekazać na organizację pożytku publicznego, np.: Caritas.
  10. Dziś zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
  11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka dla dzieci i dorosłych.
  12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: bezimienna 300 zł, Stanisław Mazur 200 zł.