Ogłoszenia 14 lutego 2021 r.

1. Rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Taca na działalność Caritas.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu do syta tylko jednego posiłku. Wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pierwszy piątek Wielkiego postu to Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Włączmy tę intencję we wspólną i indywidualną modlitwę.
  5. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych o 17.45. W niedziele o godz. 16.00 Msza Św. bez homilii, a następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  6. W Sanktuarium w czasie Wielkiego Postu odbywać się będzie kurs przedmałżeński. Pierwsze z pięciu spotkań 19 lutego o godz. 19.00.
  7. Administracja cmentarza wraca się z prośbą o zabieranie części śmieci cmentarnych do domu oraz nie wyrzucanie śmieci z domów do pojemników cmentarnych. Teren przy śmietnikach jest monitorowany.
  8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje osób chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do siedziby PCPR przy ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 29.
  9. Dziś zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Róża w Rodzinie. Można również nabyć parafialny kalendarz jubileuszowy.
  11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 200 i 100 zł.