Ogłoszenia 31 stycznia 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Dziś o godz. 20.00 w naszym kościele Wieczór Uwielbienia. Czuwanie zakończy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w piątek – Św. Agata; w sobotę – Św. Paweł Miki i Towarzysze.
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Św. O. Pio.
  4. We wtorek będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Tego dnia modlimy się o powołania do życia zakonnego. Wesprzemy też ofiarami na tacę Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Jest to również Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu (dotyczy dzieci, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania), dlatego rodziców, którzy chcą tego dokonać w kościele zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30.
  5. Z okazji wspomnienia św. Agaty w piątek po Mszy wieczornej błogosławieństwo chleba, wody i soli.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, w piątek po dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.00, a w sobotę po Mszy Św. wieczornej. W sobotę o godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
  7. Przypominamy, że chrzestnym może być ten, kto prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić. Dlatego nie może nim zostać katolik żyjący w związku niesakramentalnym albo taki, który do sakramentów świętych przystępuje tylko sporadycznie. Zaświadczenie dla chrzestnych wydaje parafia zamieszkania, a nie zameldowania, czy Chrztu.
  8. Odwołana jest zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitwy dla Kół Różańcowych na luty: „Za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo”.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Róża w Rodzinie. Można również nabyć parafialny kalendarz jubileuszowy.
  10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 2 razy 100 zł.
Kategorie: Ogłoszenia