Ogłoszenia 17 stycznia 2021 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup; w czwartek – św. Agnieszka, męczennica.
 2. W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
 3. Adoracją w kościele o godz. 19.15 rozpocznie się w poniedziałek spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. W sobotę, 23 stycznia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
 5. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.
 6. W niedzielę, 24 stycznia przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Św. będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar.
 7. Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Św. Józefa w trudnym czasie pandemii, Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Rok Św. Józefa. Wierni, poprzez modlitwy oraz dobre czyny, mogą uzyskać pociechę i ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach. Przez cały 2021 rok, każdego 19 dnia miesiąca o godz. 17.45 będzie transmitowana Msza Św. z nowenną do Św. Józefa z diecezjalnego Sanktuarium w Nisku. Przestrzegając przepisów sanitarnych zachęcamy do pielgrzymowania do tego sanktuarium, jak również do innych Parafii pod wezwaniem Św. Józefa, aby wypraszać jego opiekę.
 8. Zakończyliśmy kolędową modlitwę w intencji o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców naszej Parafii. Za udział w tych modlitewnych spotkaniach pragniemy wszystkim podziękować. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy również za złożone ofiary.
 9. Osoby robiące rezerwacje intencji mszalnych prosimy o ich potwierdzenie najpóźniej dwa tygodnie przed terminem Mszy Św. Ze względu na dużą ilość zarezerwowanych terminów intencje zamawiane przy okazji pogrzebów będziemy odprawiali podczas Mszy zbiorowych.
 10. Babciom i Dziadkom oraz Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: 1000, 700, 500, 300 i 200 zł.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Anna Wach oraz Mieczysław Tomczyk, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia