Rok Św. Józefa

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów w XIX w., ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.

Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa w tym trudnym czasie pandemii, Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Rok Świętego Józefa. Wierni, poprzez modlitwy oraz dobre czyny, z pomocą Świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny, mogą uzyskać pociechę, ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach.

Przez cały 2021 rok każdego 19 dnia miesiąca będzie transmitowana Msza święta z nowenną do świętego Józefa z diecezjalnego Sanktuarium w Nisku, rozpoczęcie o godz. 17 45. Również w parafiach pod wezwaniem św. Józefa będzie Msza święta z nowenną.

Przestrzegając przepisów sanitarnych zachęcamy, aby rodzinami pielgrzymować do diecezjalnego sanktuarium świętego Józefa, jak również do innych parafii pod wezwaniem św. Józefa, aby wypraszać jego opiekę, a nade wszystko dar Świętych Odpustów, które udzieliła Penitencjaria Apostolska.

Kościoły na terenie diecezji pod wezwaniem św. Józefa:

  1. Nisko – Diecezjalne Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca
  2. Kotowa Wola
  3. Kocudza
  4. Klimontów
  5. Chodków
  6. Wydrza
  7. Biskupice
  8. Wola Rusinowska
  9. Sandomierz
Kategorie: Aktualności