Ogłoszenia 20 grudnia 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufamy, że większość Parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem.
 2. 23 grudnia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
 3. W czwartek imieniny obchodzi pan organista Adam. Składając mu najlepsze życzenia zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji w tym dniu o godz. 6.15.
 4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza rozdz. 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 5. W Wigilię nie ma Mszy Św. o godz. 18.30. Pasterka o godz. 24.00. W Boże Narodzenie i święto Św. Szczepana porządek Mszy Św. jak w niedzielę.
 6. W wigilię, przed Pasterką będzie wspólne kolędowanie przygotowane przez młodzież. Zapraszamy na godz. 23.00 do naszego kościoła. Bezpośrednio po kolędowaniu Nowenna do Bożego Narodzenia.
 7. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na WSD w Sandomierzu.
 8. Transmisja internetowa Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej o godz. 10.00.
 9. Z racji świąt Caritas postanowiła wesprzeć dzieci i młodzież z całodobowych placówek opiekuńczych na terenie naszej diecezji. Osoby pragnące dołączyć do akcji, proszone są o zakup nowych rzeczy takich jak kołdry, poduszki, koce, pościel, czapki, rękawiczki, skarpetki. Dary te można złożyć w zakrystii ministrantów do 22 grudnia. Dziękujemy.
 10. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, od 28 grudnia będziemy podczas Mszy Św. o godz. 18.30 modlić się o błogosławieństwo Boże na nowy rok dla mieszkańców poszczególnych części Parafii. Porządek Mszy Świętych na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń. Zapraszamy.
 11. W zakrystii są świąteczne tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny i Róża w Rodzinie.
 12. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych – dystans, dezynfekcja i maseczka. W świątyni może być nie więcej niż 1 osoba na 15m2.
 13. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 500, 220, dwa razy 200 i trzy razy 100 zł oraz 1100 zł przy okazji opłatków z Zofianki Dolnej.
 14. W minionym czasie do wieczności odeszła śp. Irena Strzałka. Polecając ją miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
     Kategorie: Ogłoszenia