Ogłoszenia 1 listopada 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
 2. 1 i 2 listopada Msze Św. w Sanktuarium i w naszym kościele jak w każdą niedzielę z małym wyjątkiem – w poniedziałek pierwsza Msza Św. u nas będzie nie o godz. 7.00, ale o 6.30 ze względu na dzień roboczy.
 3. W poniedziałek o godz. 12.00 Msza Św. za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej Parafii, a na jej zakończenie modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, zamiast procesji i modlitwy na cmentarzu.
 4. Od poniedziałku za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o godz. 18.00.
 5. Przez cały listopad można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za odmówienie modlitw w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. W środę wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, w piątek po dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.00, a w sobotę po Mszy Św. wieczornej. W sobotę o godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
 8. Jak każdego roku, w przyszłą niedzielę solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarami do puszki wspieramy działalność organizacji „Kościół w potrzebie”.
 9. Odwołana jest zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitwy dla Kół Różańcowych na listopad: Aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.
 10. Dziękujemy za bezimienną ofiarę na potrzeby Parafii: 100 zł.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Honorata Łukasik i Antoni Chorębała, których pogrzeby będą we wtorek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia