Ogłoszenia 25 października 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Polecamy Waszym modlitwom ks. Tadeusza zapraszając na Mszę Św. wieczorną.
 3. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, a w poniedziałek Dzień Zaduszny. Ze względu na epidemię nie będzie Mszy Świętych, ani Drogi Krzyżowej na cmentarzu, dlatego w oba te dni Msze Św. w Sanktuarium i w naszym kościele jak w każdą niedzielę z małym wyjątkiem – 2 listopada pierwsza Msza Św. u nas będzie nie o godz. 7.00, ale o 6.30 ze względu na dzień roboczy. 1 listopada o godz. 16.00 będzie Msza Św. za zmarłych w ciągu minionych 12 miesięcy.
 4. 1 i 2 listopada o 13.15 na cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach. W procesji biorą udział tylko ministranci i kapłani, natomiast wierni świeccy pozostają przy grobach. Kartki wypominkowe na 2 listopada na cmentarz oraz do kościoła można pobrać ze stolika na środku świątyni. Należy je wrzucić do puszki najpóźniej w niedzielę.
 5. Również pozostałe wypominki prosimy składać do puszki przy ołtarzu najpóźniej dzień przed datą na kartce, jednak nie później niż do 10 listopada.
 6. Przez cały listopad można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za odmówienie modlitw w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 7. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie 8 listopada.
 9. Dziękujemy za bezimienną ofiarę na potrzeby Parafii – 100 zł.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Przypominamy, że wszyscy wierni uczestniczący w nabożeństwach mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Wewnątrz świątyni może przebywać jedna osoba na 7 m². Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Anna Mazur, Stanisław Ciupak i Henryk Dycha. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia