Ogłoszenia 11 października 2020 r.

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek – wspomnienie Św. Teresy z Avila; w piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.
  2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. W poniedziałek o godz. 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele rozpocznie się spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Po adoracji wspólna Eucharystia.
  4. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, a w niedzielę święto Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
  5. W środę, w Sanktuarium o godz. 17.15 będzie odmawiany różaniec za zmarłych kapłanów, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Składając księżom wikariuszom najlepsze życzenia z okazji imienin zapraszamy na Mszę Św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o 10.00.
  7. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.
  8. Uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, także z lat ubiegłych oraz tych, którzy wspierają pielgrzymkę duchowo zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 18.30.
  9. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca na misje.
  10. Wkrótce pojawią się kartki wypominkowe. Tym razem nie piszemy nazwy ulicy, bo każda kartka ma określoną datę, kiedy będzie odczytana. Imiona zmarłych prosimy pisać w pierwszym przypadku (np. Jan, Katarzyna, Stanisław). Od przyszłej niedzieli wypominki można składać do puszki przy ołtarzu najpóźniej dzień przed datą na kartce, jednak nie później niż do 10 listopada.
  11. Dzieło Pomocy Św. O. Pio składa wyrazy wdzięczności za udział w zbiórce darów dla osób bez domu.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” film „Ziemia Maryi”.
  13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: KŻR Królowej Patriarchów 320 zł, bezimienna 150 zł.