Ogłoszenia 13 września 2020 r.

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
  2. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, ale także znakiem naszej nadziei. Tego dnia w Sanktuarium o godz. 18.00 Msza Św., a po niej do godz. 21.00 adoracja Krzyża Świętego.
  3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego, w najbliższy wtorek, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  4. W tym tygodniu patronują nam także: w środę – święci męczennicy, Korneliusz i Cyprian, w piątek – święty Stanisław Kostka, patron Polski.
  5. Od poniedziałku przed Mszą Św. wieczorną będziemy modlić się nowenną za wstawiennictwem Św. Ojca Pio.
  6. W poniedziałek odbędzie się rowerowa Droga Krzyżowa. Początek o godz. 16.30 przy Sanktuarium.
  7. W poniedziałek o godz. 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele rozpocznie się spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Po adoracji wspólna Eucharystia.
  8. Spotkanie przed Bierzmowaniem we wtorek, 15 września o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek, 24 września w godz. 17.00 – 18.30.
  9. W czwartek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  10. W piątek podczas Mszy Św. wieczornej przez wstawiennictwo Św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  11. Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa. Odjazd 20 września o godz. 16.00, powrót po godz. 22.00. Zapisy do środy włącznie u ks. Łukasza Kołodzieja.
  12. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Msza św. o godz. 18.00 dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a potem wspólne ognisko.
  13. Z inicjatywy Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio w Krakowie Grupa modlitwy Św. Ojca Pio przy naszej Parafii organizuje zbiórkę żywności. Produkty o przedłużonym terminie przydatności np.: konserwy, kawy, zupki typu „chińskie” lub „gorący kubek” będzie można przynieść do kaplicy Św. Barbary w poniedziałek, 21 września w godz. od 13.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku.
  14. Biblioteka parafialna ponownie czynna w każdą niedzielę od godz. 11.00 do 13.30.
  15. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: bezimienna 1000 i 100 zł.
  16. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.