Ogłoszenia 16 sierpnia 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Kobieta z dzisiejszej Ewangelii daje nam wspaniałą lekcję: przyznaje rację Jezusowi. Nie upieraj się więc przy swoim, kiedy staniesz przed Bogiem. Nigdy nie narzekaj, a jeśli już ponarzekasz, to na koniec powiedz: „Panie, bądź wola Twoja”.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Jacek, kapłan; w czwartek – św. Bernard, opat; w piątek – św. Pius X, papież; w sobotę – NMP Królowa.
  3. W niedzielę, w 81. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  4. W oczekiwaniu na odpust ku czci Narodzenia NMP w janowskiej kolegiacie połączony z dziękczynieniem za tegoroczne zbiory zachęcamy sołectwa do przygotowania wieńców żniwnych.
  5. Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar serca w postaci dwóch ornatów. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby Parafii: Stanisław Mazur 250 zł oraz bezimiennie 50, 100 i dwa razy 200 zł.
Kategorie: Ogłoszenia