Ogłoszenia 9 sierpnia 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

  1. Nasi Młodzi, szukający swojej drogi życiowej, stoją przed podjęciem ważnych decyzji. Wierzę głęboko, że są wśród nich powołani przez Chrystusa do służby w świętym kapłaństwie. Bądźmy razem z nimi przez modlitwę, dobrą radę, a przede wszystkim dając przykład życia bez reszty oddanego Bogu. Dlatego proszę Was gorąco, abyście w najbliższą środę 12 sierpnia, podjęli razem ze mną ścisły post, wypełniając ten dzień modlitwą. Od godz. 12.00 do 13.00 złączmy się duchowo na adoracji Najświętszego Sakramentu – pisze Pasterz diecezji. W odpowiedzi na apel ks. Biskupa zapraszamy do naszej świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w środę od godz. 12.00 do 13.00 oraz zachęcamy do podjęcia w tej intencji postu lub innych pobożnych praktyk.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – Św. Wawrzyniec, męczennik; we wtorek – Św. Klara, dziewica; w piątek – Św. Maksymilian Kolbe, męczennik.
  3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze Św. w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy pobłogosławimy zboża, zioła, owoce i kwiaty.
  4. Sobotnia uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  5. Z racji I Komunii Świętej w sobotę i niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00 miejsca w niektórych ławkach będą zarezerwowane dla dzieci i ich rodzin.
  6. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do 17.30.
  7. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 100 i 50 zł.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Zofia Borkowska. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia