Ogłoszenia 14 czerwca 2020 r.

Opublikowane przez ks. Waldemar Farion w dniu

1. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa lub inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?
  2. Dziękujemy za przygotowanie i udział w uroczystości Bożego Ciała: panom organiście i kościelnemu, ministrantom, chórowi oraz scholi, dzieciom sypiącym kwiaty, grupom parafialnym i poszczególnym osobom.
  3. W poniedziałek o godz. 19.15 Mszą Św. w kościele rozpocznie się spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Po Mszy krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo rodzin.
  4. Przez oktawę Bożego Ciała, a więc do czwartku włącznie, o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół świątyni. W czwartek po Mszy wieczornej poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
  5. W środę patronuje nam św. Albert Chmielowski, zakonnik.
  6. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  8. Msza Św. na cmentarzu przed uroczystością Św. Jana Chrzciciela w sobotę o godz. 18.00.
  9. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w niedzielę, 21 czerwca po Mszy Św. o godz. 10.00.
  10. Poświęcenie pól: 21 czerwca o godz. 17.00 Zofianka Górna, 28 czerwca o godz. 17.00 Zofianka Dolna.
  11. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do 17.30.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: dla dorosłych – Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci – Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
  13. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 1000 zł, trzy razy 200 i pięć razy 100 zł.
  14. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Roman Majewski. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…