Ogłoszenia 7 czerwca 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W uroczystość Najświętszej Trójcy, Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto pamiętać, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Zapraszamy na czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież w naszym kościele w niedzielę, 7 czerwca o godz. 20.00.
 3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Św. Jadwigi, Królowej. Ogarniamy w tym dniu szczególną modlitwą wszystkich Parafian i naszych Rodaków. Msze Św. w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Na uroczystą Eucharystię o godz. 18.30 zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów, a członków wspólnot parafialnych prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi do procesji po Mszy Św. Mile widziane będą poczty sztandarowe. Odpust parafialny to dla Parafian święto nakazane.
 4. W czwartek w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze Św. w porządku niedzielnym. W tym roku z zachowaniem zaleceń sanitarnych po Mszy Św. o godz. 12.00 wyjdziemy w procesji wokół świątyni, by dziękować Bogu za dar Eucharystii. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz: Domowy Kościół, drugi: Rycerze Kolumba, trzeci: Legion Maryi oraz Wspólnota Intronizacji NSPJ, czwarty: Grupa o. Pio. Podobnie jak w odpust prosimy też o przygotowanie procesji i zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Pozostałe Msze Św. będą połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją eucharystyczną. Zachęcamy do udekorowania okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Jednak przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 5. Przez oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 6. We sobotę wspominamy Św. Antoniego z Padwy, kapłana. W tym dniu polecamy Waszym modlitwom Bp Krzysztofa Nitkiewicza w 11. rocznicę Jego nominacji na Biskupa Sandomierskiego.
 7. W niedzielę, za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w naszym kościele obchody 76. rocznicy bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu. W pierwszych ławkach będą zarezerwowane miejsca dla oficjalnej delegacji.
 8. W przyszłą niedzielę gościć też będziemy przedstawicieli WSD w Sandomierzu, którzy przybliżą kwestię powołań do służby w Kościele.
 9. Poświęcenie pól: 14 czerwca o godz. 17.00 Flisy, 21 czerwca o godz. 17.00 Zofianka Górna, 28 czerwca o godz. 17.00 Zofianka Dolna.
 10. Informujemy, że Sakrament Bierzmowania zaplanowano po wakacjach. Dodatkowe informacje będą podane w najbliższym czasie.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek od godz. 17.00 do 17.30.
 12. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 600, 200 i 100 zł.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Irena Basiak. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia