Ogłoszenia 31 maja 2020 r.

Opublikowane przez duszpasterz w dniu

 1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. To inicjatywa, która wspiera rodziny i rozeznających powołanie. Zapraszamy do modlitwy w wyznaczonych intencjach, a także do udziału w konferencjach, które o godz. 20.00 będą emitowane w internecie na stronie taknaserio.com.
 3. W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Przeniesione z godz. 7.00 intencje można sprawdzić w zakrystii lub na stronie internetowej.
 4. W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 5. W najbliższych dniach patronują nam: we wtorek – Bł. Sadok i towarzysze, męczennicy sandomierscy, w środę – Św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy, w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspominamy Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, a w piątek po dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.00. W sobotę po Mszy Św. wieczornej adoracja i od godz. 20.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
 8. W sobotę przypada też 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.
 9. Przed odpustem ku czci patronki naszej Parafii, Św. Jadwigi Królowej, który przypada w tym roku w poniedziałek, 8 czerwca, pragniemy modlić się za zmarłych podczas Mszy Św. na cmentarzu w sobotę, 6 czerwca o godz. 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w naszym kościele będziemy przeżywali czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież. W przeddzień odpustu parafialnego pochylimy się nad patronką naszej Parafii Św. Jadwigą Królową, postacią Świętego Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin, a także będziemy modlili się za maturzystów. Zapraszamy wszystkich na to modlitewne wydarzenie.
 12. W trzeci poniedziałek miesiąca (tj.15.06) będzie miało miejsce spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów.
 13. Zniesiony został limit wiernych podczas nabożeństw, ale prosimy przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych korzystając również z miejsc na chórze.
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.00 do 17.30.
 15. W niedzielę dobiega końca okres wypełnienia obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie podczas każdej Mszy Św., a dodatkowo od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30, zaś w piątek od godz. 15.30.
 16. Na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń znajduje się dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.
 17. Serdecznie dziękujemy za remont ławek stojących przed kościołem panu organiście i pomocnikom.
 18. Prosimy bez naszej zgody nie zostawiać w kościele żadnej prasy, ogłoszeń ani ulotek.
 19. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 200 i 100 zł.
 20. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Albina Hys, Janina Rekiel i Irena Nowakowska Wojtan, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając je miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia