Ogłoszenia 24 maja 2020 r.

Opublikowane przez ks. Waldemar Farion w dniu

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. We wtorek szczególnie pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta.
  3. We wtorek patronuje nam św. Filip Nereusz, kapłan, a w piątek św. Urszula Ledóchowska, zakonnica.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Św. wielkanocną.
  5. Dnia 29 maja br. (piątek) o godz. 19.00 rozpoczyna się w Sanktuarium Kurs Przedmałżeński dla tych co planują ślub w czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu, a nie mają nauk internetowych.
  6. Dziękujemy za bezimienną ofiarę na potrzeby Parafii: 100 zł.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stanisław Skubik i Stefania Grzegórska. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia