Ogłoszenia 17 maja 2020 r.

Opublikowane przez ks. Waldemar Farion w dniu

 1. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 2. Od 17 maja 2020 r. zwiększa się limit osób w kościołach. W naszej świątyni może być teraz maksymalnie 90 osób. Starajmy się zachować bezpieczną odległość od innych osób, pamiętając o zakryciu ust i nosa /np. maseczką/.
 3. W poniedziałek wspominając 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły zapraszamy na Mszę Św. wieczorną jako dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
 4. W poniedziałek rozpoczniemy też doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli oraz o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.
 5. W czwartek imieniny obchodzi ks. kan. Jan Sobczak. Składając mu najlepsze życzenia polecamy Waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 18.30.
 6. W sobotę, 23 dzień miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tytuł kościoła obchodzi Wólka Ratajska.
 8. W niedzielę przypada też dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
 9. Po konsultacjach informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowano w kilku grupach na 15 i 16 sierpnia.
 10. Trwają ostatnie prace przy nowej stronie internetowej Parafii, którą wkrótce uruchomimy pod tym samym adresem.
 11. Dziś zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 12. Polecamy lekturę tygodników Gość Niedzielny i Niedziela oraz czasopism dla dzieci.
 13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: Mirosław Flis 250 zł, Ryszard Sikora 200 zł, Paweł Jednac 100 zł oraz bezimiennie 500 zł, 200 zł, cztery razy po 100 zł i 50 zł.
 14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Regina Butrym i Leon Łacek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Kategorie: Ogłoszenia