Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

7.00, 8.00, 10.00, 12.00,

Witamy !
Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński
Piątek, 16 Luty 2018 19:04

I   NIEDZIELA  WIELKIEGO   POSTU    18. II. 2018 R.

Dziękujemy kolejny  raz  za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty   parafianom  z  ul. Wiejskiej nr 28. W  tym  tygodniu  prosimy  już  o  opiekę  nad  naszą  świątynią  parafian   z  ul.  Wojska  Polskiego  cały blok  nr  2.

Spotkanie  dla  młodzieży  przed  sakramentem  bierzmowania  dla  klasy   trzeciej  gimnazjum  dzisiaj  - w niedzielę  o  godz.  15.00.

W  czwartek  przypada  święto  Katedry  św. Piotra  Apostoła.

W  okresie   Wielkiego  Postu  Nabożeństwo  Drogi  Krzyżowej   w każdy  piątek dla  dzieci  o godz.  16.00  i dla  dorosłych  o  godz.  18.00.   Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym  w  każdą  niedzielę  o  godz.  15.30.   Bezpośrednio  po  Gorzkich  Żalach.   Msza  święta  już  bez  kazania.

Od  pierwszej   niedzieli  Wielkiego  Postu  odbywać  się  będą  w naszej  parafii  spotkania  dla  narzeczonych   bezpośrednio  po Mszy  św. o godz.  16.00

Wspólnota  św. Ojca Pio  zaprasza  chętnych  do  udziału w rekolekcjach  zamkniętych  w  dniach od 23.  do   25.  lutego.  Rekolekcje  odbywać  się  będą  w domu  Sióstr  św.  Jadwigi  w Zawichoście.

Zachęcamy  do  nabywania  kolejnych  numerów  prasy  religijnej  tak dla  dorosłych    jak i  dla  dzieci.  Dla  dzieci  jest nowy  numer  pisma  „Mały  Gość Niedzielny”  w  którym  jest  opisana    osoba  św.  ojca Pio.  Zachęcamy   do  korzystania  z  naszej   parafialnej  biblioteki. Biblioteka  jest  czynna  w każdą  niedzielę od  godz.  11.00  do   13.00.

W  dniach  21,  22,  23  lutego  (środa, czwartek, piątek) w parafii  św. Jana Chrzciciela  będzie wydawana  żywność z Programu Operacyjnego Pomoc  Żywnościowa.  Szczegółowe   informacje są   na  tablicach  ogłoszeń  w  Kościele.

Dziękujemy  serdecznie  za    bezimienne   ofiary   300.-   i   200.- zł, oraz  bezimienną  ofiarę  500.- zł  z  przeznaczeniem  na  zakup  świec.

W  przyszłą  niedzielę  zbiórka  do  puszek  na  Kościół w Afryce.

W  minionym  tygodniu  pożegnaliśmy  ś.p. Janinę  Rząd,  Bogdana  Wrzaszcza  i  Marię   Małek.   Polećmy ich  we  wspólnej  modlitwie.

Zmiany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Bartosz Skoczylas
Piątek, 09 Luty 2018 09:08

PracePrzepraszamy wszystkich których zaskoczyła nieobecność strony. Brak był spowodowany pracami nad przeniesieniem na inny serwer i zawirowaniami wokół domeny. Już jesteśmy i mamy nadzieje że niedługo zmieni się szata graficzna naszego serwisu.

Duchowa siłownia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Mateusz Kozieł
Niedziela, 22 Luty 2015 20:36

Duchowy fitness – tak można nazwać ostatnią w naszej parafii adorację, która odbyła się w piątek 20 lutego. Młodzież naszej parafii oraz rodziny, które pragną przyjąć młodych ludzi w czasie Światowych Dni Młodych w 2016 r. zgromadzili się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

:: więcej ::

Wielka jest w Was nadzieja! - Podsumowanie XVII Diecezjalnych Dni Młodych PDF Drukuj Email
Niedziela, 21 Wrzesień 2014 20:55

Trzeci i zarazem ostatni dzień XVII Diecezjalnego Spotkania Młodych, które w tym roku odbywały się w Sandomierzu rozpoczęła poranna modlitwa w kościołach stacyjnych. W niedzielny poranek sandomierskie ulice zapełniły się grupami młodych zdążających na Rynek Starego Miasta. Jeszcze nieobudzone miasto obejmowane było poprzez kolumny młodych odmawiających różaniec. Na Rynku zawiązano młodzieżową wspólnotę i rozpoczął się Marsz dla Jezusa, którym młodzi pomaszerowali na sandomierskie Błonia. Na papieskim placu kolejne spotkanie formacyjne poprowadziła grupa ewangelizacyjna „Przymierze Miłosierdzia", a bezpośrednio do Mszy św. całą rzeszę młodych pielgrzymów przygotował zespół muzyczny „Oremus" podczas koncertu modlitewnego.

:: więcej ::

Dla zdrowia, dla Boga. PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Wrzesień 2014 22:23

Uczestnicy rajdu na Porytowym Wzgórzu

W dniach 13 i 14 września odbył się w Janowie drugi rajd rowerowy. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem: W Janowie Lubelskim - Momotach i w plenerze. Organizatorami rajdu są Koło rowerowe OMEGA oraz janowskie parafie. W pierwszym dniu rajdu uczestnicy pokonali ok. 50 km na odcinku Janów-Momoty-Janów). W Momotach została odprawiona Msza Święta. Po zakończeniu Mszy Świętej odbywały się gry i zabawy integracyjne przy ognisku oraz konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego, który przeprowadzili policjanci z KPP w Janowie Lubelskim. W drugim dniu rajdu odbyła się Droga Krzyżowa wokół Janowa. Cieszymy się, że w rajdzie wzięli udział zarówno dorośli jak i dzieci oraz młodzież. W trudach pokonywania kolejnych kilometrów uczestnikom rajdu towarzyszyli kapłani z janowskich parafii: ks. Łukasz Wojciechowski, ks. Waldemar Olech oraz ks. Krystian Musiał.

p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski