Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 24 XI 2019
LoginOgłoszenia duszpasterskie 24 XI 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 22 Listopad 2019 08:08

XXXIV  NIEDZIELA   ZWYKŁA  -  24.  XI.  2019

UROCZYSTOŚĆ   CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

Jak każdego  roku  gościmy  dzisiaj   Ojców   Misjonarzy   z  Kodnia.   Ojcowie  głoszą  słowo  Boże  podczas  wszystkich  Mszy  świętych  oraz  rozprowadzają kalendarzyki  misyjne.  Ofiary  zbierane są  przeznaczone  na  misje.

Dziękujemy  za  pomoc  w  sprzątaniu  kościoła   i  złożoną   ofiarę  parafianom z  ul.  8  września   nr  4 . W  najbliższym   tygodniu  prosimy   parafian  z ul. 8 września  nr  6   o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

Dzisiaj w Uroczystość  Chrystusa  Króla   o  godz.  20.00 w naszym  kościele  będziemy  przeżywać  „WIECZÓR   UWIELBIENIA”. Nabożeństwo zostało  przygotowane przez  młodzież. Modlitewne spotkanie  zakończymy  Apelem  Jasnogórskim  około  godz.  21.00.

Msza  św.  i  uroczyste  przyjęcie  mężczyzn  do wspólnoty  Rycerzy  Kolumba odbędzie  się  w  najbliższy  wtorek  o  godz.  18.30. Na  spotkanie  przynosimy  deklaracje  członkowskie. Zapraszamy  jeszcze  wszystkich  chętnych  mężczyzn,  którzy  chcę  wspólnie czynić dobro.

Spotkanie  organizacyjne  wszystkich  uczestników  wyjazdu na narty  w  ferie zimowe    odbędzie się  w przyszłą  niedzielę  (1.XII.)  bezpośrednio  po  Mszy  św.  o  godz.  10.00. Są  jeszcze wolne  miejsca.

Kandydaci  do Liturgicznej Służby Ołtarza mają  spotkanie  w  piątek  o godz.  16.00.

W sobotę  -  święto  św.  Andrzeja   Apostoła.

W  najbliższą  niedzielę  rozpoczynamy  nasze  rekolekcje  adwentowe.  Rekolekcje  będzie  prowadził ks. Leszek Biłas,  diecezjalny  asystent  Grup  Modlitwy Ojca Pio. Ksiądz  Rekolekcjonista  jest  jednocześnie budowniczym  kościoła  w  parafii  Przędzel.  Podczas  rekolekcji  będzie  okazja  złożyć  ofiarę  na  budująca  się  świątynię. Program  rekolekcji  podamy  w najbliższą  niedzielę.

Dzisiaj  rozpoczyna  się  Tydzień  Biblijny.  Zachęcamy  do  czytania  i  studiowania  Pisma  świętego.

Koło  Radia  Maryja  organizuje  w  dniu  6  grudnia  pielgrzymkę do  Torunia  na XXVIII rocznicę powstania Radia  Maryja. Koszt  95 zł.  Szczegółowe  informacje  podane są  na  tablicach ogłoszeń.

Nasza  parafia  organizuje w  dniach  27. VI. -  4. VII pielgrzymkę  do  Chorwacji, Bośni i   Hercegowiny. Wszystkich  chętnych, którzy pragną się wspólnie modlić u tronu  Matki Bożej Królowej  w Medjugorie oraz zwiedzić niecodzienne krajobrazy zachęcamy do  udziału w tej  pielgrzymce.  Szczegółowych    informacji  udziela  Ks. Łukasz.

Zachęcamy do  nabywania  prasy  religijnej  dla  dzieci  jest  kolejny numer „Małego  Gościa” . Natomiast  w dzisiejszym numerze  „Gościa  Niedzielnego” jest  umieszczony  kalendarz  ścienny na rok 2020 ze zdjęciami  Jana Pawła  II z pielgrzymek  do  Ojczyzny.

W  ubiegłym  tygodniu  pożegnaliśmy  Mariannę  Flis Polećmy  ją  we  wspólnej  modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości