Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Biblioteka Artykuły Praca sióstr na misjach
LoginPraca sióstr na misjach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Bartosz Skoczylas   
Piątek, 09 Wrzesień 2011 13:13

BoliwiaBoliwia jest krajem położonym w Ameryce Łacińskiej o zróżnicowanej strefie klimatycznej i różnym uformowaniu ternu. W departamencie Santa Cruz i Beni i Pando panuje klimat tropikalny, pozostałych departamentach takich jak Chuquisaca, Orura i La Paz klimat jest suchy.

Obecnie pracuję w klimacie suchym na wysokości 2800m.n.p.m. w mieście o nazwie Sucre. Pracuję w parafii pod wezwaniem św. Anny. Przygotowujemy grupy dzieci i dorosłych do chrztu św., pierwszej komunii św. bierzmowania, prowadzimy też grupy „dzieci misyjnych”. W niedzielne popołudnie mamy spotkania z ministrantami i dziećmi misyjnymi. W czasie tych spotkań przekazujemy dzieciom podstawowe prawdy wiary, uczymy ich dziesięciu przykazań bożych i innych prawd wiary.

Poza pracą pastoralną również podejmujemy pracę zawodową. W szpitalach, szkołach i innych jednostkach potrzebujących pomocy. Ja pracuję w szpitalu ojców Bonifratrów na oddziale chirurgii. Szpital również organizuje pomoc humanitarną dla ludzi żyjących na wioskach. Zawozimy im leki, sirotki czystości a przede wszystkim wodę która jest nie zbędna do życia a tak trudna do uzyskania w górach z powodu twardej nawierzchni i niemożliwości wykopania studni woda jest tak trudna do uzyskania.

Praca misyjna w Boliwii jest zróżnicowana zależnie od potrzeby kościoła lokalnego staramy się iść i wypełniać wolę Bożą w codzienności, pomagając ludziom którzy nas potrzebują.

s.Lucyna Hałabis (elżbietanka)

BoliwiaBoliwiaBoliwiaBoliwiaBoliwiaBoliwia

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 150 gości